Co warto wiedzieć o żylakach?

Mogą poważnie utrudniać życie i świadczą o problemach ze zdrowiem, choć dla wielu kobiet są w pierwszej kolejności problemem kosmetycznym. Często stają się przyczyną problemów związanych z samopoczuciem oraz przyczyną sporych kompleksów. Żylaki to częsty problem, którego nie można lekceważyć – nie tylko z powodów związanych z wyglądem. Co warto wiedzieć na ich temat?
Zacznijmy od wyjaśnienia, skąd biorą się żylaki. Główną przyczyną ich powstawania są ściany naczyniowe, które z czasem tracą swą elastyczność i stają się zbyt kruche. Efektem takich zmian są żylaki. Kto najmocniej narażony jest na takie problemy? Wiadomo, że problemy z żylakami są częstą przypadłością wśród tych osób, które każdego dnia muszą przebywać przez wiele godzin w pozycji stojącej. Żylaki często dokuczają też tym, którzy borykają się z nadwagą i otyłością. Nadmierna masa ciała to dość częsta przyczyna kłopotów ze zdrowiem, a problemy z żylakami są jednym z wielu skutków niewłaściwej diety.

W jaki sposób można walczyć z żylakami? Utrata zbędnych kilogramów z pewnością pomoże w chwili, gdy problem ten pojawia się jako efekt nadwagi lub otyłości. Ważne jest też pamiętanie o codziennym odpoczynku w takiej pozycji, by nogi znalazły się nieco wyżej, niż tułów. Dzięki temu można usprawnić przepływ krwi i pomóc naczyniom krwionośnym w codziennej regeneracji. Odpowiednie rajstopy mogą pomóc w walce z tym problemem, na stan naszych naczyń krwionośnych może też korzystnie wpłynąć systematyczna aktywność fizyczna. Pływanie oraz inne ćwiczenia na żylaki mogą sprawić, że problem ten przestanie być aż tak dokuczliwy.


Photo: Thomas Haynie / flickr.com/photos/132832534@N03/
CC-License: CC BY
Link: creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *