Gdy boli głowa

Uciążliwy ból głowy może być symptomem problemów ze zdrowiem, choć z takimi dolegliwościami wielu z nas boryka się mimo braku poważniejszych schorzeń. Skąd biorą się takie dolegliwości? Co robić z chwili, gdy ból głowy zbyt mocno utrudnia nam życie?

Dlaczego boli głowa?
Przyczyny bólu głowy stanowią szeroką i wyjątkowo zróżnicowaną grupę czynników. Często ból głowy pojawia się jako „towarzysz” innej choroby, np. grypy lub przeziębienia. Bywa jednak i tak, że ustalenie jego przyczyn jest trudne i wymaga przeprowadzenia serii profesjonalnych badań. Zazwyczaj jednak okazuje się, że za silny ból głowy odpowiedzialne jest zmęczenie i zbyt silne napięcie. Często bóle głowy wiążą się z problemami z zatokami lub też ze stresem, który stał się integralną częścią współczesnego świata. Wykonanie badań jest jednak ważne i nie można o tym zapominać. Dzięki temu można w porę wykryć ewentualne schorzenie oraz na czas rozpocząć leczenie. A jak można radzić sobie z bólem głowy w chwili, gdy nie jest on spowodowany problemami zdrowotnymi. Medycyna alternatywna, umiejętnie zastosowana, może pomóc nam w zwalczaniu bólu głowy bez konieczności sięgania po silne leki przeciwbólowe. Z jakich środków oraz technik można zatem skorzystać?

Medycyna alternatywna w walce z bólem głowy
Akupunktura oraz akupresura idealnie sprawdzają się w walce z bólem głowy. Seria zabiegów, w trakcie których uciskane są konkretne punkty na skórze nie tylko głowy i szyi, ale też dłoni i stóp, pozwala rozładować napięcie i zmniejszyć dolegliwości związane z bólem głowy. Leczniczą mocą wykazują się również niektóre olejki eteryczne, przy czym za wyjątkowo skuteczną metodę uchodzi masowanie skroni olejkiem z szałwii. W gronie licznych metod, które pomagają rozładować napięcie i pokonać ból głowy, wyróżnia się też joga. Jeśli połączy się ją z medytacją, można liczyć na bardzo dobre efekty.

Ból głowy to zmora wielu mieszkańców współczesnego świata. Pamiętajmy, że często wystarczy dokonać drobnych zmian w swym stylu życia i poświęcić nieco więcej czasu na wypoczynek oraz relaks. Zmiana diety też często przynosi pozytywne efekty, a medycyna alternatywna i jej podstawowe techniki mogą nam pomagać w walce z bólami głowy bez konieczności połykania tabletek. Pamiętajmy jednak, by na wszelki wypadek o problemach ze zbyt częstymi i zbyt silnymi bólami porozmawiać ze swym lekarzem.


Photo: Gonzalo Malpartida / flickr.com/photos/zazasvq/
CC-License: CC BY
Link: creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *