Dieta, która oczyszcza organizm. Po jakie produkty warto sięgać?

Szkodliwe toksyny mogą sprawić nam wiele problemów ze zdrowiem, mogą też negatywnie wpływać na nasz wygląd. A ponieważ te szkodliwe substancje trafiają do naszego organizmu wraz z wodą, pożywieniem i zanieczyszczonym powietrzem, od czasu do czasu każdemu z nas przyda się detoks. Jakie produkty powinna uwzględniać dieta, której głównym zadaniem jest uwolnienie nas od niebezpiecznych toksyn? Na szczęście lista produktów, dzięki którym odtruwanie organizmu staje się łatwiejszym zadaniem, jest dość długa.

Wśród tych produktów, które ułatwiają nam detoks, ważne miejsce zajmują algi. Są one z jednej strony wspaniałym źródłem jodu, z drugiej strony mają one rewelacyjny wpływ na nasz metabolizm. A że pomysłów na wykorzystanie alg w codziennej diecie jest coraz więcej, każdy z nas może skorzystać z ich wyjątkowych właściwości. W odtruwaniu organizmu pomoże też cytryna – owoc będący rewelacyjnym źródłem witaminy C. Jeśli każdy dzień będziemy zaczynać od wypijania szklanki wody z sokiem z połówki cytryny, toksyny przestaną być dla nas aż tak wielkim problemem. Jabłka, będące dobrym źródłem błonnika (a w szczególności pektyny), są kolejnym produktem, który powinien znaleźć się w diecie odtruwającej. W trosce o swe zdrowie warto też sięgać systematycznie po białą kapustę. To popularne i często niedoceniane warzywo to moc witamin oraz substancji, które mogą zminimalizować ryzyko wystąpienia na nowotwory. Skuteczne antyoksydanty znajdują się też w owocach granatu oraz w czosnku, będącym jednym z najskuteczniejszych antybiotyków stworzonych przez naturę. W walce z toksynami świetnie sprawdzają się też buraki, zielona pietruszka oraz arbuz.

Z jakich dodatków do diety można jeszcze skorzystać?

Siemię lniane to kolejny składnik menu, którego głównym zadaniem jest skuteczne odtruwanie organizmu. Błonnik oraz kwasy omega-3 sprawiają, ze detoks staje się prosty i skuteczny. Warto też pamiętać o oczyszczającej mocy takich przypraw, jak imbir, oraz o niezwykłych właściwościach zielonej herbaty.
Jeśli po te potrawy, które na bieżąco odtruwają nasz organizm, będziemy sięgać regularnie, toksyny nie będą dla nas stanowić większego zagrożenia. Na co możemy liczyć? Dieta oczyszczająca sprawi, że poczujemy się lepiej, zyskamy sporo energii, a nasz wygląd znacznie się poprawi.


Photo: Moyan Brenn / flickr.com/photos/aigle_dore/
CC-License: CC BY
Link: creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *